demle.net Hakkımızda

demle.net : Aklımdan geçenleri kalbimde demlemişim. (*1)

Her zaman bazı yerlerde okuduğumuz sevilen güzel özlü sözler, mısralar vardır. Okuduğumuzu ya da nerede gördüğümüzü hatırlamaya çalışırız. Lakin bu çoğunlukla olumsuz durum olur. demle.net sevilen güzel özlü sözleri, mısraları sürekli bir yerde saklı tutabileceğimiz, başkalarıyla paylaşabileceğimiz bir site olduğu gibi kendimize ait olan güzel söz veya mısraları paylaşabileceğimiz bir sitedir.

Francis Bacon'un söylediği "Okumak bir insanı doldurur, insanlarla konuşmak hazırlar, yazmak ise olgunlaştırır."(2) cümlesini ilke alarak önce okumaktan tat almayı, okuduklarımızı konuşmalarımıza yansıtmayı ve bunları yazarak kalıcı kılmayı ilke edinmeye ve aşılamaya çalışıyoruz.

demle.net sitemizde İnsanlara bir kelimenin(3) bile gücünü öğretebilmişsek ne mutlu bize.

Bizimle iletişime geçmek, demle.net hakkında ayrıntılı bilgi almak, merak ettiklerinizi öğrenmek, her türlü istek ve şikayetlerinizi bildirmek için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.

* Bu söz Murat ÇELİK'in Seyyah Albümünde Sana Başka Sözüm Yok eserinde geçen bir mısradır. Mısra'nın demle.net sitesinin sloganı olarak kullanılması için Murat ÇELİK'ten yazılı izin alındı.